Adalet Nöbeti – İstanbul Barosu heyeti ile

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, ‘adalet nöbeti’ eylemine destek için Anayasa Mahkemesi önüne geldi.İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal, gazeteci- yazar Yılmaz Özdil, Balyoz davasında hüküm giyen subayların avukatı Şule Nazlıoğlu…

Balyoz Davası avukatından cübbeli nöbet eylemi… Şule Nazlıoğlu Erol, cübbesini giyerek Anayasa Mahkemesi önünde ‘adalet nöbetine’ başladı. Erol, Balyoz davası hükümlülerinin bireysel başvuruları karara bağlanana kadar eyleme devam edecek.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, “Şu anda hürriyetlerinden yoksun olan silah arkadaşlarımız hakikaten cezaevlerinde zor durumdalar. Daha fazla beklememek lazım. Bir an evvel karar vererek, bu hukuksuz davayı yine hukuk yoluyla bir sonuca vardırmak gerekir” dedi.

Koşaner, “Balyoz davası” avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol’un Anayasa Mahkemesine yaptıkları bireysel başvurudan sonuç çıkmaması sonrası başlattığı “adalet nöbeti”ne destek ziyaretinde bulundu.

“Hemen hemen herkesin hukuksuz olduğu konusunda hem fikir olduğu bir davanın son aşamasında olduğumuzu görüyoruz” ifadesini kullanan Koşaner, bir an evvel bir karar verilmesinin herkesin beklentisi olduğunu söyledi.

https://www.haberturk.com/video/haber/izle/iste-ben-buna-saygi-duyarim/117057

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/cubbesini-giydi-adalet-nobetine-durdu-26356393

https://www.haberler.com/anayasa-mahkemesi-onundeki-adalet-nobeti-6138649-haberi/